UUDISED

SIIN SAAD MEIE SUURTEST
TEGUDEST JA SEIKLUSTEST
TÄPSEMALT LUGEDA!

Alustasime hooaega Juvasel lähedale ideaalsetes oludes ja liikusime edasi tehniliste harjutustega ja baasitehnika lihvimisega.

 Mäesuusatamise edasi viimine on võimalik tänu toetavatele partneritele nagu V-Disain, kes jagavad meie kirge ja visiooni noorte spordi edendamisel.

Tartu Slalom alustas koostööd Evari Ehitus OÜ-ga, kelle panus meie mäesuusaklubisse tegevusse aitab konkureerida maailma paremikuga.

Edu aluseks on tugevad toetajad ning meil on rõõm teatada, et Tartu Slalomi sportlaste teekonda tippu toetab Vestenmix OÜ.

Traditsiooniliselt korraldame lumele tagasi tulemiseks esimesed laagrid Leedu Snow Arena sisehallis. Oleme klubina tublisti kasvanud ja sellel hooajal osales esimes augusti laagris kokku 18. sportlast.

Edu aluseks on vastupidavus ning meil on rõõm teatada, et Tartu Slalomi sportlaste teekonda tippu toetab Science in Sport Baltics.

Meil on hea meel teatada, et saabuval talvel hoiab meie noortel mäesuusasportlastel kiirust üleval Estonian Meat House, kes varustab meie spordilaagrite toidulauad vastutustundliku ja hoolega kasvatatud värske looma- ja linnulihada.

Kindla peale parima ilma ja kiireimate pööretega laager! Alpides on tavaks, et üks päev nädalast on totaalne torm ja sõita ei kannata.. ning sellele järgnevad paar päeva päikesepaistet ja muidu okeid ilma. Sel korral olime oma laagri ajastusega väga head ning saime taas kirja suurepäraseid treeningpäevi.

Mäesuusatajad tehakse suvel niisiis toimuvad lumeks ettevalmistavad treeningud teisipäeviti ja neljapäeviti nii Tartus Tähtveres kui ka Otepääl.
Loe lähemalt ning küsimuste tekkimisel võta meiega julgelt ühendust 🙂
 

Ettevalmistused tulevaks talveks käivad täistuuridel ning meie hooaja esimene lumelaager Leedus Snow Arenal möödus edukalt. 10 päevase laagri jooksul tegime 16 mäetrenni, millega käisid kaasas hommikused virgutused ja õhtused energia ülejääkide kulutamised.

Taas üks vahva suvelaager spordimekas Otepääl möödas ja aeg kiireks tagasiviskeks meie nädalale. Viis laagripäeva läksid seekord eriti suurel kiirusel mööda aga eks kui lõbus on lähebki aeg rutem. Esmaspäeva alustasime rullidel – suured tõrjusid Poslovitsal tokke ja …

Rullslaalomiga oleme nüüdseks juba mitmel korral lätlaste abiga saanud tutvust teha. Lõuna-Eesti Postimehe reporter käis uurimas, millega täpsemalt tegu ja kuidas see kõik alguse sai.

Loe lähemalt Lõuna-Eesti Postimehest!

Oleme valmis saanud klubi uue programmi, milleks on avatud laagrid. Avatud laagrid – open camps – pakub edasipüüdlikele mäesuusatajatele võimalust osaleda mäesuusaklubi Tartu Slalom laagrites ning treeningutel ilma, et peaks klubiga täies mahus liituma.

Möödunud nädalavahetusel jagas meie noorsportlastele ja treeneritele õpetussõnu rulluisu slaalomis lõunanaaber ning maailmameister Miks Zvejnieks. Varasemalt ei ole Eestis ala harrastatud ja tegemist on uudse suvise treeninglahendusega mäesuusaspordis.

Meil on hea meel teatada, et meiega on liitunud Eesti rahvuskoondislane Juhan Luik, tuntud ka kui Juss. Juhan on lõpetanud Soomes Kuusamos Ruka Alpiakadeemia, võitnud mitmeid FIS taseme võistlusi, startinud kolmel korral MK sarjas ja MMil ning on jõuliselt liikumas maailma absoluutsesse tippu.

Tulenevalt ilmaoludest ja sündmustest maailmas sai sel hooajal peetud vaid 3 etappi, sh 5 võistluspäeva, millest võttis osa ligi 150 noort sportlast Eestist ja Lätist. Märtsi keskpaigas selgusid alpisarja lõplikud tulemused mille kohaselt võitlesid kaks Tartu Slalomi sportlast oma vanuseklassides välja üldvõidud.

7.-8. märtsini peeti Kuutsemäel Tinnijaagu nõlval hooaja viimane koduvõistlus – Alexela Noorte Alpisarja III etapp. Tartu Slalomi õpilastest asusid kevadisel suusamäel väravate vahele kihutama 15 tublit sportlast.

Täna võistlesid meie lumeotsijad Lõuna-Soome karikasarja etapil Vihtis slaalomis, kus tüdrukute vägi näitas poistele kuidas asi tegelikult käib. Kuni 8 aastaste tüdrukute seas tulid auhinnalistele kohtadele …

Veebruari viimasel päeval peeti Väikesel Munamäel üks vahva rahvaslaalom, kust tõime poodiumikohad koju tervelt neljas vanusegrupis! Hõbemedalid said kaela kuni 16 aastaste poiste …

15. ja 16. veebruaril võistlesime Alexela Noorte Alpisarja II etapivõistlusel Kuutsemäel. Vaatamata keerulistele oludele esinesime Tartu Slalomi õpilastega nii slaalomis (SL) kui ka superslaalomis (SuP) väga hästi! Mõlemal päeval startis pea 100 sportlast (meie klubist 15) ning konkurentsi tulid pakkuma ka naabrid Lätimaalt. 

27.-30. jaanuarini osalesid meie Racer grupi sportlased üheskoos teiste Eesti suusatajatega rahvusvahelisel FIS children kategooria mäesuusavõistlusel Trofeu Borrufa Andorras. Kokku osales võistlusel rohkem kui 200 sportlast 26 riigist ning …

4. ja 5. jaanuaril võistlesime Kesk-Soomes Mustavaara mäekeskuses ja meie noored sportlased näitasid head minekut – tõime koju viis esikohta, üheksa karikat ja kaks liidrisärki! Suomu laagrist saime

… aga meil oli üks mega-MEGA lõbus ja edukas nädalavahetus!! Kaks päeva treeninguid, kolm eri tasemega gruppi, jõulupidu ning mis meid veel eriti rõõmsaks teeb on see, et meie mõnus suusasõprade kamp on aastatega nii suureks kasvanud! Täiskäigul edasi ja ikka …

Tartu Slalomi võistlushooeg on alanud ja Balti karikasarja I etapilt tõime juba esimesed ahjusoojad karikad koju!!

Täna oli meil koos Otepää mäesuusalastega ülilahe trenn Trainer Britta juhendamisel. Põhirõhk oli korrektsel baasharjutuste …

Tulime nädalaks Leetu Druskininkai Snow Arenale laagerdama – suusatame, trennime-trallime ja võtame suvest veel viimase parima enne kooliaasta algust.

Tartu Slalom alustas koostööd SEO Agentuuriga, kes pakub erinevaid veebilehe lahendusi ja on juhtiv SEO teenus Eesti turul ja Tartu regioonis. 


... JA MUIDUGI SIIN KA ...