open camps

AVATUD LAAGRID edasiPÜÜDLIKELE MÄESUUSATAJATELE ja harrastajatele!

MTÜ Tartu Slalom pakub huvilistele võimalust osaleda mäesuusaklubi avatud laagrite programmis ning liituda treeningutega ilma pikaajalise kohustuseta. Laagrid toimuvad plaani põhiselt aastaringselt nii Eestis kui ka välismaal. Osalema on oodatud kõik mäesuusaspordist huvitujad, kes tahavad areneda, otsivad alas professionaalsust ja elamusi ning soovivad kogeda Tartu Slalomi treeninguid, kuid ei saa või ei soovi veel klubiga täies mahus liituda.

LAAGRID

Laagrite kestvus varieerub asukohast, üldisest treeningprogrammist ja hooajast ning pikkuseks võib olla 3 kuni 12 päeva. Toimumiskohtadeks on talvel suusakeskused nii Eestis (Kuutsemäe, Kütiorg) kui ka välismaal (Leedu, Soome, Austria), suvel spordirajatised Otepääl ja Käärikul ning spetsiaalses suusatamiseks loodud sisehallis Snow Arenal Leedus.

Eesmärk on teha lühikese aja jooksul edusamme treenides järjepidevalt ja erinevate treeningmetoodikate alusel. Laagrid on avatud kõigile huvilistele alates 6. eluaastast olenemata füüsilisest tasemest, kuid talviste laagrite puhul peab suusaõppe ABC enne laagrit olema selge, st õpilane oskab suuskadel iseseisvalt püsti püsida, pidurdada ja pöörata. Tartu Slalomi avatud laagrite programm loob noorele mäehundile võimaluse treenida kõrvuti mõnede Eesti parimate sportlastega kogenud treenerite juhendamisel. 

Algõppe osas saame aidata eratunniga – selleks kirjutage meile oma soovist info@tartuslalom.ee ja leiame ühise tee.

Lumelaagrites järgneb mäetreeningutele videoanalüüs ning sportlased saavad vastutavalt treenerilt individuaalset tagasisidet nii treeningu ajal kui ka päeva lõpus. Treengingutel ja laagrites on alati kaasas vähemalt kaks treenerit ning sportlased jagatakse parima treeningkvaliteedi saamiseks taseme ja treeningvajaduste põhiselt gruppidesse.

Suure sportimise kõrval on kõrgelt hinnatud haridus ning koolitöö ei tohi suusatamise pärast kannatada saada – hinded peavad olema korras ning kool peab andma loa õppetöö ajal laagris osalemiseks. Kõikides laagrites, mis toimuvad kooli ajast, on kohustuslik kaasa võtta koolitükid ning igal laagri päeval on garanteeritud vähemalt 1 tund õppimiseks. 

Kõik laagrid korraldatakse kooskõlas Tartu Slalomi reeglite, väärtushinnangute ja kohustustega, pakkudes turvalisi, kvaliteetseid treeninguid positiivses, edasiviivas ja lõbusas keskkonnas. Laagrites on piiratud arv kohti ning eelisjärjekorras on mäesuusaklubi Tartu Slalom liikmed.

Täpsem informatsioon, küsimused ja registreerimine info@tartuslalom.ee 

2020/21 HOOAJA LAAGRIPROGRAMM

26. DETSEMBER 2020 - 3./10. JAANUAR 2021 - SOOME, SUOMU - ERINEVAD PROGRAMMID + (FIS) VÕISTLUSED!

Jõuluvaheajal sõidame taas oma lemmikkeskusesse Põhja-Soome Suomu ning veedame seal hilised jõulud ja meeleoluka aastavahetuse. Olulisel kohal on kiirusalade sõitmine ja liigume baastehnika juurest tagasi kiiruse otsimisele. Laagri esimeses pooles sõidame rohkem suur- ja ülisuurslaalomit ning jätkame teises osas slaalomiga. Treeningud toimuvad kahes grupis ning vastavalt sportlaste tasemele valitud nõlvadel. 

Samuti ei puudu laagrist ka “metsapäev” e puutumata lume otsimine ning trikitamine! Küpsetame ühiselt piparkooke, tähistame sünnipäevasid ning valmistame aastavahetuseks miskit maitsvat. Vana-aasta õhtul toimub keskuses pärast sulgemist vaatemänguline tõrvikusõit pimedal nõlval (kõik saavad kõik osaleda) ja ilutulestik. 

Pikk programm 16 päeva: sõit Suomu (26.12), 4 päeva treeninguid, freestyle päev (31.12), 3 päeva treeninguid, vaba päev, sõit võistlustele, võistlused 2 päeva Head Cup Mustovaara SuSL & SL ja sõit koju (10.01.21).

Lühike programm 9 päeva: sõit Suomu (26.12), 4 päeva treeninguid, freestyle päev, 2 päeva treeninguid, sõit koju (3.01.21).

FIS programm 16 päeva: sõit Suomu (26.12), 4 päeva treeninguid, freestyle päev, FIS võistlused Suomus (1.-4.01), 3x FIS võistlused Tahkol (5-6.01), vaba päev (7.01), treeningud Tahko tiimiga (8-10.01) või Mustovaara Head Cupi võistlustel raja avajad (9-10.01), sõit koju (10.01).

Majutus asub mäest mõneminutilise autosõidu kaugusel mökkides, toidud valmistame harjumuspäraselt ise.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 23. NOVEMBER 2020 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

7-10. JAANUAR 2021 - KOOLIVAHEAJA SUUSALAAGER KUUTSEMÄEL!

Kodune koolivaheaja suusalaager pakub väikestele suusasõpradele põnevad 4 päeva Eesti armastatud mäekeskuses Kuutsemäel! Laager on mõnus punkt pikale talvevaheajale ja ergutab meeli piisavalt, et esmaspäeval taas koolipinki asuda.

Neli suusapäeva tuttavatel Kuutsemäe nõlvadel on täis ohtralt suusatamist, mänge, nalja ja naeru. Lisaks toimub laupäeval laagri võistlus, kus saame oma oskused proovile panna ja üheskoos mõõtu võtta!

Treeningud toimuvad gruppides ning vastavalt tasemele valitud nõlvadel – harjutame slaalomit, käime hüpekates ja metsaradadel, mängime mänge ning saame kõik headeks sõpradeks. Sportlikule elustiilile kohaselt algab meie päev hommikuse virgutusvõimlemisega ning õhtuti ootab laagrilisi ees mõni põnev töötuba, lumelahing või film. Tegevusi meiega jagub, kuid kindlasti ei tule puudust tunda ka vabast ajast 🙂

Laagriga alustame neljapäeva hommikupoolikul ning pühapäeval pärast lõunasööki saadame suusahullud koduteele. Majutus asub Otepää aedlinnas ning Kuutsemäele ja tagasi sõidutab osalejad laagri transport. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad Kuutsemäe trahteris. 

Laagri hind väljaspool Tartu Slalom mäesuusaklubi liikmelisust on 7-12-aastastele 275€/osaleja ja 13+ vanusele 300€/osaleja. Hinnas sisaldub majutus (3 ööd), toitlustus 3x päevas, treeningud, treeneritasu, meelelahutus, transport mäele ja tagasi majutuskohta ning mäepilet.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 28. DETSEMBER 2020 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

20-28 VEEBRUAR 2021 - SOOME, SUOMU (27-28.02 EMV & FIS)

Veebruari lõpus toimuvad Suomu suusakeskuses Eesti noorte Meistrivõistlused ja FIS kategooria sõitjatele Suomu FIS võistlus. Võistlustele eelnevad treeningpäevad ametlikel võistlusnõlvadel meie treenerite juhendamisel. 

Seitse suusapäeva suurepäraste tingimustega Suomu suusakeskuses, mis on spetsialiseerunud mäesuusatamisele kui võistlusspordile ning tänu asukohale Eikellegimaal kahe populaarse keskuse vahel, ei ole sealsetel nõlvadel ka üleliia turiste näha. 

Keskuses on nii maailmakarikale väärse raskusastmega nõlv kui ka mitmeid laugemaid, kuid seejuures väga pikki nõlvu, mis on tehnika õppimiseks ideaalsete profiilidega. Kliima on külm ja kuiv, lumi ja mägi kõvad ning inimesi vähe – Suomu on õige koht, kus enda suusaoskust parandada. 

Treeningud toimuvad gruppides ning vastavalt sportlaste tasemele valitud nõlvadel. Harjutame slaalomit, suurslaalomit ja ülisuurslaalomit. Majutus asub mäest mõneminutilise autosõidu kaugusel mökkides, hommiku- ja õhtusöögid valmistame harjumuspäraselt ise, lõunad sööme kohalikus buffetis. Kuna laager toimub õppetöö ajast siis on iga päev garanteeritud vähemalt üks tund koolitükkidega tegelemiseks. 

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 1. JAANUAR 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

26-28. VEEBRUAR 2021 - KOOLIVAHEAJA SUUSALAAGER VÕRUMAAL KÜTIORUS!

Hooaja teine kodumaine suusalaager saab toimuma juba veebruaris! Kolme päeva jagu suusahullusi, mänge, head seltskonda ning toredaid mälestusi saavad purki Kütioru Puhkekeskuse lumistel nõlvadel. Otseloomulikult saab ka sel korral toimuma laagri võistlus.

Treeningud toimuvad gruppides ning vastavalt tasemele valitud nõlvadel – harjutame slaalomit, käime hüpekates ja metsaradadel, mängime mänge ning saame kõik headeks sõpradeks. Sportlikule elustiilile kohaselt algab meie päev hommikuse virgutusvõimlemisega ning õhtuti ootab laagrilisi ees mõni põnev töötuba, lumelahing või film. Tegevusi meiega jagub, kuid kindlasti ei tule puudust tunda ka vabast ajast 🙂

Täpsem info peagi!

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 12. VEEBRUAR 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

33854787318_ca74179e75_z

2020/21 HOOAJA VÕISTLUSPROGRAMM

9-10.01 Head Cup Mustovaara, Soome – SuSL & SL – U8-U16

27-28.02 EMV ja FIS Suomu, Soome, Suomutunturi – U10-16, U21, E, M

4-5.03 Baltic Cup Sigulda FIS, Läti, Sigulda – U21, E

6-7.03 Baltic Cup Sigulda Youth, Läti, Sigulda – U12-U16, M

6-7.03 Eestimaa talimängud, Kiviõli Seikluskeskus 

11-12.03 ETS NORD FIS Baltic Cup, Väike-Munamägi – U12-16, U21, E, M

16-20.03 Baltic Cup Pyhä Youth, Soome, Pyhätunturi – U12-16, M

23-27.03 Baltic Cup Pyhä FIS, Soome, Pyhätunturi – U21, E

– Programm on täiendamisel, riikide ametlikud võistluskalendrid ei ole veel täielikult avaldatud –

 

14-18 JUUNI 2021 - KÄÄRIKU SPORDILAAGER (ÜKE)

2021/22 hooaja esimene ettevalmistuslaager toimub 14-18. juuni 2021 Käärikul. Viie laagripäeva jooksul keskendume mäesuusatamises kasuks tulevatele üldfüüsilistele harjutustele ning elementidele, mängime palli, sõidame ratastega, rullitame nii spetsiaalse slaalomraja kui ka koonuste vahel, ujume ning veedame koos ühe meeleoluka nädala. Treeningutel jaotatakse lapsed vastavalt vanusele ja tasemele kahte või kolme erinevasse gruppi.

Kolmapäeva õhtul toimub meie laagritraditsioonide kohaselt üllatustreening! Eelmisel suvel käisime näiteks Otepää seikluspargis ronimas ja Munaka Bike Park’is ratast sõitmas. Kuhu seekord lähme? Selle saad teada juba laagris! 😉 

Neljapäeva õhtul toimub laagri peaaegu lõpule jõudmise puhul Kääriku järve kaldal asuvas Greeni saunamajas grillipidu, millega on oodatud liituma ka lapsevanemad. Noored sportlased pakuvad ka omatehtud maiuseid – sellest juba ilma ei tahaks jääda! 

Traditsioonide kohaselt lõpetame laagri reedese rattamatka ja ehedate Itaalia maitsetega Vidrike Külamajas.

Majutus on Kääriku spordikeskuse vastvalminud võistkonnamajades, kus on kahesed wc ja vannitoaga magamistoad, köök ja saun. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid sööme Kääriku spordikeskuses.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 1. JUUNI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

IMG_5414
IMG_5351

12-16 JUULI 2021 - KÄÄRIKU SPORDILAAGER (ÜKE)

Suve teine treeninglaager toimub 12-16. juuli taaskord suurepäraste sportimisvõimalustega Kääriku spordikeskuses. Ülesehituselt sarnaneb see juunikuu laagriga.

Viie laagripäeva jooksul keskendume mäesuusatamises kasuks tulevatele üldfüüsilistele harjutustele ning elementidele, mängime palli, sõidame ratastega, rullitame nii spetsiaalse slaalomraja kui ka koonuste vahel, ujume ning veedame koos ühe meeleoluka nädala. Treeningutel jaotatakse lapsed vastavalt vanusele ja tasemele kahte või kolme erinevasse gruppi.

Kolmapäeva õhtul toimub meie laagritraditsioonide kohaselt üllatustreening! Kuhu lähme aga seekord? Selle saad teada juba laagris!

Neljapäeva õhtul toimub laagri peaaegu lõpule jõudmise puhul Kääriku järve kaldal asuvas Greeni saunamajas grillipidu, millega on oodatud liituma ka lapsevanemad. Noored sportlased pakuvad taas oma sulest miskit maitsvat – sellest juba ilma ei tahaks jääda! 

Traditsioonide kohaselt lõpetame laagri reedese rattamatka ja ehedate Itaalia maitsetega Vidrike Külamajas.

Majutus on Kääriku spordikeskuse vastvalminud võistkonnamajades, kus on kahesed wc ja vannitoaga magamistoad, köök ja saun. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid sööme Kääriku spordikeskuses.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 5. JUULI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

12-22 AUGUST 2021 - SNOW ARENA, LEEDU (SUUSKADEL)

Hooaja esimene lumelaager toimub 12-22. augustini Leedus, Druskininkai kuurortlinna lumistel (sise)nõlvadel Snow Arenas. Laagri eesmäriks on lumele tagasitulek ja eelkõige suusatunnetuse otsimine.

Laagri esimeses pooles keskendume peamiselt harjutustele ja baastehnika paika seadmisele, seejärel liigume edasi raja vahele. Sportlased jaotatakse vastavalt tasemele ja võimetele mitmesse gruppi, et treeningud oleksid kõigile jõukohased ning maksimaalselt efektiivsed.

Nädal kulgeb rütmis sõit Leetu (N), 4 treeningpäeva (R-E), puhkepäev (T), 4 treeningpäeva (K-L) ja sõit koju (P). Laagris alustame päeva hommikujooksu ja võimlemisega nii nagu ikka, treeningpäevadel on meil kavas 2 treeningut mäel ja õhtuti lõdvestav aktiivne liikumine.

Vabal päeval teeme TSL laagrikorra kohaselt ühiselt midagi põnevat! Eelmine suvi käisime näiteks kartidega sõitmas.

Majutus asub Snow Arenalt ca 10 minutilise autosõidu kaugusel ning Druskininkai linnapiirist väljaspool mõnusate männimetsade vahel. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad kahe trenni vahepeal mäel Snow Arena kohvikus.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 26. JUULI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

IMG_6619

VAATA MEIE EELMISE SUVE SUUSALAAGRI VIDEOT SIIT!