open camps

AVATUD LAAGRID edasiPÜÜDLIKELE MÄESUUSATAJATELE

MTÜ Tartu Slalom pakub huvilistele võimalust osaleda mäesuusaklubi avatud laagrite programmis ning liituda treeningutega ilma pikaajalise kohustuseta. Laagrid toimuvad plaani põhiselt aastaringselt nii Eestis kui ka välismaal. Osalema on oodatud kõik mäesuusaspordist huvitujad, kes tahavad areneda, otsivad alas professionaalsust ja elamusi ning soovivad kogeda Tartu Slalomi treeninguid, kuid ei saa või ei soovi veel klubiga täies mahus liituda. 

LAAGRID

Laagrite kestvus varieerub asukohast, üldisest treeningprogrammist ja hooajast ning pikkuseks võib olla 3 kuni 12 päeva. Toimumiskohtadeks on talvel suusakeskused nii Eestis kui ka välismaal (Leedu, Soome, Austria), suvel spordirajatised Otepääl ja Käärikul ning spetsiaalses suusatamiseks loodud sisehallis Snow Arenal Leedus.

Eesmärk on teha lühikese aja jooksul edusamme treenides järjepidevalt ja erinevate treeningmetoodikate alusel. Laagrid on avatud kõigile huvilistele alates 6. eluaastast olenemata füüsilisest tasemest, kuid talviste laagrite puhul peab suusaõppe ABC olema selge, st õpilane oskab suuskadel iseseisvalt püsti püsida, pidurdada ja pöörata. Tartu Slalomi avatud laagrite programm loob noorele mäehundile võimaluse treenida kõrvuti mõnede Eesti parimate sportlastega kogenud treenerite juhendamisel. 

Lumelaagrites järgneb mäetreeningutele videoanalüüs ning sportlased saavad vastutavalt treenerilt individuaalset tagasisidet nii treeningu ajal kui ka päeva lõpus. Treengingutel ja laagrites on alati kaasas vähemalt kaks treenerit ning sportlased jagatakse parima treeningkvaliteedi saamiseks taseme ja treeningvajaduste põhiselt gruppidesse.

Suure sportimise kõrval on kõrgelt hinnatud haridus ning koolitöö ei tohi suusatamise pärast kannatada saada – hinded peavad olema korras ning kool peab andma loa õppetöö ajal laagris osalemiseks. Kõikides laagrites, mis toimuvad kooli ajast, on kohustuslik kaasa võtta koolitükid ning igal laagri päeval on garanteeritud vähemalt 1 tund õppimiseks. 

Kõik laagrid korraldatakse kooskõlas Tartu Slalomi reeglite, väärtushinnangute ja kohustustega, pakkudes turvalisi, kvaliteetseid treeninguid positiivses, edasiviivas ja lõbusas keskkonnas. Laagrites on piiratud arv kohti ning eelisjärjekorras on mäesuusaklubi Tartu Slalom liikmed.

Täpsem informatsioon, küsimused ja registreerumine info@tartuslalom.ee 

2020/21 HOOAJA LAAGRIPROGRAMM

16-20. SEPTEMBER 2020 - LEEDU, DRUSKININKAI (SUUSKADEL+ÜKE)

Hooaja teine Leedu sisehalli laager kestab kolmapäevast pühapäevani ning selle eesmärgiks on kinnistada suusatamise tehnilist poolt ja liikuda edasi rohkem rajasõitudega. Sõitu alustame 16. septembri varahommikul Tartust ja esimene treening toimub juba samal päeval. Lisaks lumetreeningutele toimuvad laagris ka üldkehalised treeningud. Treeneriteks on Ranek, Kaarel ja Anna-Liisa.

Treeningud toimuvad kahes grupis ning vastavalt sportlaste tasemele jäisel või pehmel pinnasel.  Rada on vastavalt keskuse reeglistikule lubatud sõita vaid jäisel pinnasel ning see nõuab väga teravaid kante. Laagrilistel on hallis kasutada lukustatav suusaboks varustuse hoiustamiseks ning hooldamiseks.

Majutuskoht asub Snow Arenalt 8 km ja kohalikust keskusest Druskininkaist 4 km kaugusel. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad kahe treeningu vahel mäekeskuses.

Septembrikuu Leedu laagri maksumus on väljaspool Tartu Slalom mäesuusaklubi liikmelisust alla 7-aastastele 450€/osaleja, 8 (k.a.) ja vanematele sportlastele 500€/osaleja. Hind sisaldab transporti Tartust Druskininkaisse ja treeningutele, majutust 4 ööd, 3x päevas sooja toitu, treeninguid lumel ja kuival maal, treeneritasusid, mäepiletit, suusaruumi ja mäe renti. Lapsevanema või saatja maksumus 200€/osaleja (sisaldab majutust 4 ööd ja 3x päevas toitlustust).

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 30. AUGUST 2020 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

14-25. OKTOOBER 2020 - AUSTRIA, HINTERTUXI LIUSTIK (KOOLIVAHEAEG SUUSKADEL!)

Sügisesel koolivaheajal korraldame noorsportlastele treeninglaagri Austrias, Hintertuxi liustikul. Laager toimub 14-25. oktoober, mäepäevad on neist 16-23, st. seitse suusapäeva, millest üks puhkepäev ja neli reisipäeva. Laagris keskendume peamiselt suurslaalomi sõitmisele, hooaja alguse baastehnika lihvimisele ning teises pooles ka kiiruse otsimisele.

Laagriprogrammi kuuluvad ka kergemad üldfüüsilised treeningud ja matkad. Treeningud toimuvad kahes grupis ning vastavalt sportlaste tasemele valitud nõlvadel. 

Majutuskoht asub liustikust ca 30 minutilise autosõidu kaugusel Mayrhofeni linnas ning ööbitakse apartmentides. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad peale treeninguid väljas. 

Oktoobrikuu liustikulaagri maksumus on väljaspool Tartu Slalom mäesuusaklubi liikmelisust kuni 14-aastastele 850€/osaleja, kuni 18-aastastele 950€/osaleja ja 18+ sportlasele 1000€/osaleja. Hind sisaldab transporti Tartust Mayrhofenisse ja treeningutele, majutust 10 ööd, 3x päevas sooja toitu, treeninguid lumel ja kuival maal, treeneritasusid, mäepiletit, suusaruumi ja mäe renti. Lapsevanema või saatja maksumus 650€/osaleja (sisaldab majutust 10 ööd, 3x päevas toitlustust ja mäepiletit 7 päeva).

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 6. SEPTEMBER 2020 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

5-13. DETSEMBER - SOOME, SUOMU (SUUSKADEL)

Seitse treeningpäeva suurepäraste tingimustega Suomu suusakeskuses, mis on spetsialiseerunud mäesuusatamisele kui võistlusspordile ning tänu asukohale Eikellegimaal kahe populaarse keskuse vahel, ei ole sealsetel nõlvadel ka üleliia turiste näha. 

Keskuses on nii maailmakarikale väärse raskusastmega nõlv kui ka mitmeid laugemaid, kuid seejuures väga pikki nõlvu, mis on tehnika õppimiseks ideaalsete profiilidega. Kliima on külm ja kuiv, lumi ja mägi kõvad ning inimesi vähe – Suomu on õige koht, kus enda suusaoskust parandada. 

Treeningud toimuvad kahes grupis ning vastavalt sportlaste tasemele valitud nõlvadel. Harjutame slaalomit, suurslaalomit ja ülisuurslaalomit. Majutus asub mäest mõneminutilise autosõidu kaugusel mökkides, hommiku- ja õhtusöögid valmistame harjumuspäraselt ise, lõunad sööme kohalikus buffetis. Kuna laager toimub õppetöö ajast siis on iga päev garanteeritud vähemalt üks tund koolitükkidega tegelemiseks. 

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 1. NOVEMBER 2020AADRESSIL info@tartuslalom.ee

25. DETSEMBER 2020 - 3. JAANUAR 2021 - SOOME, SUOMU (KOOLIVAHEAEG JA AASTAVAHETUS SUUSKADEL!)

Jõuluvaheajal sõidame taas oma lemmikkeskusesse Põhja-Soome Suomu ning veedame seal hilised jõulud ja meeleoluka aastavahetuse. Olulisel kohal on kiirusalade sõitmine ja liigume baastehnika juurest tagasi kiiruse otsimisele. Laagri esimeses pooles sõidame rohkem suur- ja ülisuurslaalomit ning jätkame teises osas slaalomiga. Treeningud toimuvad kahes grupis ning vastavalt sportlaste tasemele valitud nõlvadel. 

Samuti ei puudu programmist ka “metsapäev” – puutumata lume otsimine ning trikitamine. Küpsetame ühiselt piparkooke, tähistame sünnipäevasid ning valmistame aastavahetuseks miskit maitsvat. Vana-aasta õhtul toimub keskuses pärast sulgemist vaatemänguline tõrvikusõit pimedal nõlval, millel saavad kõik osaleda, ja traditsiooniline ilutulestik. 

Majutus asub mäest mõneminutilise autosõidu kaugusel mökkides, hommiku- ja õhtusöögid valmistame harjumuspäraselt ise, lõunad sööme kohalikus buffetis.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 15. NOVEMBER 2020 AADRESSIL info@tartuslalom.ee