juhan luik

Tere, mina olen Juhan - sõbrad kutsuvad Jussiks

mulle meeldib kiirus ja püüdlen alati maksimumi poole.

See kõik sai minu jaoks karmima tähenduse, kui 2012. aastal asusin õppima Ruka Alpiakadeemiasse ning minust sai sportlane – hambad ristis ja veremaitse suus – sportlane, mäkkejooksude ja rauakuhjadega.

Nüüdseks olen 22-aastane ja püüdlen Pekingi Olümpiale.

IMG_39

Juhan on andekas mäesuusataja, kellel on reaalne füüsiline ja vaimne võimekus Eestit edukalt esindada mäesuusatamises suurvõistlustel.

Ruka Alpiakadeemia treener

Minu mäesport lahtiseletatult

Ettevalmistusperiood

Lumevabal ajal tegelen aktiivselt enda üldfüüsilise ettevalmistusega talveks, et oleksin võimeline suuskadel arenema. Kiirlaskumises sõidan mäest alla kiirusega 120-150 km/h ning pean seejuures kontrollima ennast ja suuski - kehaline võimekus on kõige alus.

Treeningud lumel

Minu koduks on talveperioodidel saanud Suomu suusakeskus - seal treening koos oma treener Juha Tenhuneni ja Soome koondisega. Juha on Soome parima mäesuusataja Kalle Palanderi endine treener ning alale pühendunud professionaal.

Võistlused

Konkureerin viiel eri distsipliinil, kuid reegel on üks - võidab kõige kiirem. Hooaja jooksul võistlen nii Skandinaavias kui ka Euroopas. Olen kolmel korral osalenud maailmameistrivõistlustel ja maailma karikasarjas, kahel korral Euroopa karikasarjal ning lugematutel FIS võistlustel.

Juhan Luik - Eesti tippsportlane

Miks ma seda teen?

#1 SPORDIKIRG

Mulle meeldivad rasked treeningud, eneseületamine, võistlused ning mind paelub ala väljakutsuvus, põnevus ja see pulbitsev adrenaliin ning samas ka väike hirm. Mäesuusatamine on minu kirg.

#2 TEADLIKKUS

Minu eesmärk on anda endast maksimum iga päev, iga treening, iga võistlus, iga hooaeg, et suudaksin realiseerida enda töö ja vaeva.

#3 NOORI INSPIREERIV

Olen eeskujuks paljudele väikestele sportlastele ning tean, et minu igal liigutusel on suur mõju. Naudin väga noortega koos sportimist – see annab mulle endale ka väga palju indu juurde!

Minu eesmärgid
21/22 hooajaks

VÕIMALIKULT PALJU LUMEPÄEVI

Laagrid sisehallis, liustikul, treeningud Suomu baasis ja võistlused Skandinaavias ning Euroopas

FIS PUNKTIDE PARANDAMINE

See annab võistlustel varasemad stardikohad ning eesmärgiks on skoordia võimalikult madalad punktid.

COURCHEVEL WORLD CHAMPIONSHIPS

Osalemine MM-il slaalomis, suurslaalomis, ülisuurslaalomis ja kiirlaskumises.

Pikaajaline eesmärk

CORTINA OLÜMPIA

2026

Võita olümpiakoht & pääseda 30 parima
sportlase hulka.

Tulemused

2020/21

Käesolev hooaeg sai detsembris hea rütmi sisse juba esimese FIS võistlusega – 2. koht! Pingutan vapralt oma eesmärkide nimel ning hoian Teid kursis!

2019/20

Kokku sain selle lühikese ja lumevaese hooaja jooksul teha 29 starti, neist viiel korral finišeerusin poodiumil ning 6 korral kümne kiireima seas. 

2018/19

Osalesin 32 võistlusel, saavutasin 3 FIS kategooria võistluse võitu ja 5 poodiumikohta. Tegin ka oma esimese European Cupi stardi kiirlaskumises (Kvitfjell, Norra) 70. ja 73. koht. 

2017/18

Kokku 69 starti, neist 13 korral finišeerusin kümne kiireima seas. Olin esimene eestlane, kes pääses kiirusaladel MK sarjas osalema – ülisuurslaalomis 51. ja 52 koht, kiirlaskumises 58. koht (Kvitfjell, Norra). Osalesin juunioride ja täiskasvanute MMil.

FIS PUNKTID 20/21

Slaalom 37.02 (maailma edetabelis 284. koht), suurslaalom 49.52 (573), ülisuurslaalom 73.14 (437), kiirlaskumine 93.90 (432), alppi kahevõistlus 146.12 (575)